The Haunting Of Hill House Nerede Kaldı?

 THE HAUNTING OF HILL HOUSE NEREDE KALDI?

    Korku janrası her zaman ilgimi çekmeyi başarmıştır. Filmleri, kitapları ya da oyunları olsun hep aktif olarak takip edip çıkan ürünleri tüketmeye çalıştım. Ama nedense dizi sektöründe bu janraya hiç bulaşmadım. Sadece The Haunting of Hill House’u çevremde çok fazla insan övdüğü için gerçekten merak ediyordum ama ona da hayatın koşuşturmaları, öncelikler, diğer ilgi alanları derken hiç başlayamadım. Şimdi duydum ki yeni sezon yoldaymış ve hakkında bazı detaylar ortaya çıkmış. Bakalım bakalım Hill House’un yaratıcılarından yepyeni bir hikâye olan ve “The Haunting of Bly Manor” adını taşıyacak yeni sezonda neler varmış.

   İlk sezon Shirley Jackson’ın ikonik perili ev hikayesini ilham kaynağı olarak alırken, bu sefer dizinin yapımcısı Mike Flanagan dikkatini Henry James’in çalışmalarına, özellikle de klasik hikayesi “The Turn of the Screw’e” çevirdi. 1898 tarihli kısa roman, çalıştığı yerin perili olduğuna ikna olmuş bir mürebbiye hikayesini anlatıyor ve olaylar Hill House’un da yıldızı Victoria Pedretti’nin oynadığı yeni sezonun ana karakteri Dani Clayton’ın başından geçiyor. (Bu bile diziye başlamam için yeterli sebep olabilir, kendisini You’nun 2.sezonunda çok beğenerek izlemiştim)

   Dizinin yeni sezonu 9 Ekim’de Netflix’te yayınlanacak ve çoğunlukla görünmeyecek bir anlatıcının bakış açısından anlatılacak. Flanagan, bu unsur sayesinde Bly Manor’ın önceki sezondan daha da korkutucu olabileceğini ima etti. Aynı zamanda yeni sezonu trajik bir gotik aşk hikayesi olarak da tanımladı.

   Daha önce Crain ailesi üyelerini oynayan oyuncu kadrosunun birçoğu, The Haunting of Bly Manor kadrosuna yeni karakterleriyle geri dönecek. Oyuncu kadrosundan biri, birinci sezonun kendileri için veya en azından Hill House karakterleri için “son” olduğunu doğruladıktan sonra, ilk sezon Crain ailesini son gördüğümüz sezon olacak gibi duruyor. Netflix, ilk sezonda Luke Crain karakterini canlandıran Oliver Jackson-Cohen’in “orada yaşayan herkes için hayatı çok zorlaştıran bir Bly malikanesi sakini” olan Peter adında birini oynayacağını açıkladı.

   İşte böyle, çıkışına birkaç gün kalan yeni sezon hakkında önemli görünen gelişmeler bu şekilde. Bakarsınız yeni sezonun ardından ben de artık diziye başlarım ve belki ileride bir incelemesini yaparım.

Kaynak : Radiotimes

Yazı : Doğuş KARABULUT