“The Crown” Prenses Diana’lı Yeni Sezonuyla Dönüyor

“THE CROWN” PRENSES DIANA’LI YENİ SEZONUYLA DÖNÜYOR

Fotoğraf Linki

Netflix dizisi “The Crown”, 4. sezonu ile 15 Kasım’da izleyicisiyle buluşacak. 10 bölümden oluşan sezonun tüm bölümleri, çoğu web televizyonu platformunda olduğu gibi Netflix’in de yayın politikasına uygun olarak, aynı anda erişime açılacak. 2016’da yayın hayatına başlayan ve 6 sezon sürmesi planlanan dizinin sezonları, birer sene arayla kasım – aralık aylarında izleyiciye sunuluyor.

En iyi drama, en iyi kadın oyuncu ve en iyi kostüm dahil çeşitli dallarda Altın Küre ve BAFTA ödüllü yapımın izleyeni, takipçisi, yeni sezonunu bekleyeni çok. Özellikle, 4. sezonun ağırlıklı olarak Prenses Diana ekseninde şekillenecek olması ise izleyicinin beklentisini yükselten bir faktör. Sonuçta biyografik tınılı bir yapım olması hasebiyle, aslında sırada ne olacağı izleyici tarafından bilinse de belki diyaloglarıyla belki göz dolduran oyuncu kadrosuyla bir şekilde izleyicisini bağlamayı başarabilmiş bir yapım. Keza Altın Küre’yi getiren Olivia Colman, Tim Burton’ın favorilerinden ve hayat arkadaşı Helena Bonham Carter ve dile kolay 10 yıllık doktorumuz Matt Smith oyuncu kadrosunda ilk bakışta göze çarpan isimlerden. Kısacası bu emeğe ve kaliteye diyecek yok.

Ne var ki bendeniz tacı, tahtı, kraliyeti, sözüm ona soyluluğu hiç mi hiç sevmem. Monarşik hiçbir kavramın hiçbir biçim ve vasıtayla olumlanmasına tahammülü olmayan biri olarak adı bile “The Crown” olan ve ismiyle müsemma biçimde, II. Elizabeth’i merkeze alarak İngiliz kraliyet ailesinin maceralarını anlatan bu diziye de en başından beri mesafeli kalmış bulundum.

Bu vesileyle hem içimi dökmüş hem de meraklısına duyurmuş olayım efendim. God save the Queen (!)

Yazı: Burak Orhan

One thought on ““The Crown” Prenses Diana’lı Yeni Sezonuyla Dönüyor

Comments are closed.