Gossip Girl Yeni Kadrosuyla Geri Dönüyor

GOSSIP GIRL YENİ KADROSUYLA GERİ DÖNÜYOR

Ekranlarda olduğu 2007-2012 yılları arasında oldukça popüler olan ve zamanında CNBC-e’de günde en az 4-5 kere gösterilen Gossip Girl, yeni oyuncu kadrosu ve geçmişinden bağımsız hikâyesiyle tekrar sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor (Yani proje bir ‘reboot’ olacak diyebiliriz). Üstelik Met (Metropolitan Museum of Art) merdivenlerinde bu taze ekibimizin tanıtım çekimleri bile yapılmış.

HBO Max’ta yayınlanacak olan dizinin ilk görüntüleri, tıpkı Serena van der Woodsen ve Blair Waldorf’un bir zamanlar yaptığı gibi, Met’in merdivenlerinde bu yeni ve daha farklı genç bir nesli gösteriyor. Grupta yer alan ve dizinin başrolleri olacak oyuncular ise Eli Brown, Zion Moreno, Jordan Alexander, Tavi Gevinson, Emily Alyn Lind, Savannah Lee Smith ve Thomas Doherty’den oluşuyor.

Gossip Girl
Yeni “Gossip Girl” çekimlerinden bir kare

Orijinal dizinin yazarı ve uygulayıcı yapımcısı olan ve bu yapımın da yazarlığına soyunan Joshua Safran, dizinin çağdaşlaştırılmış halinin orijinalinden çok daha fazla “eşcinsel içeriğe” ve başkarakterleri arasında daha fazla “çeşitliliğe” sahip olacağını belirtmiş (E bari direkt Netflix’e çıksaymış da tam olsaymış. Bu arada yaptığım araştırmalara göre üstte saydığım oyuncuların bazıları zaten ya eşcinsel ya da transseksüelmiş, görünüşe göre yaratacakları içeriğe uygun rol seçimleri yapmışlar. Ayrıca Joshua Safran’ın kendisi de eşcinselmiş ve dizide anlatılacak olayları rahatça yazabildiği için mutlu olduğunu belirtmiş).

Gossip Girl

Dizi, şaşırtıcı bir şekilde Dan olduğu ortaya çıkan gizemli Gossip Girl’ün karanlığa gömülmesiyle sona eren orijinal şovdaki olaylardan sekiz yıl sonrasını anlatacakmış. Ayrıca Kristen Bell, Gossip Girl’ün anlatıcı sesi olarak tekrar geri dönecekmiş ve Emily Alyn Lind’in karakteri Audrey, dizinin en göz önündeki kişisi olacakmış (Yeni nesil Blake Lively olacakmış yani kısaca). Orijinal oyuncu kadrosunun geri dönüp dönmeyeceğine dair bir bilgi ise henüz yok.

Gossip Girl
Orjinal “Gossip Girl”den bildiğimiz Blair Waldorf (solda) ve Serena van der Woodsen (sağda)

Gossip Girl reboot’unun çıkış tarihi henüz belirlenmemiş ancak pandeminin kendisini de vurduğu bu süreçte 2021’e sarkacağı kesinmiş. Ne diyelim, umarım isminden para yemek yerine hayranlarının beklentilerini karşılayacak bir iş olur.

Kaynak: Nypost

Yazı: Doğuş Karabulut