Böyle Şeyler Var “Defending Jacob”ta

 

  • Chris Evans ve Jaeden Martell bu projede baba-oğulu oynuyorlar. Daha önce Playing It Cool (Kaçan Kovalanır) filminde de birlikte yer alıp aynı karakterin farklı yaşlardaki halini canlandırmışlardı. Aynı zamanda Knives Out (Bıçaklar Çekildi) projesinde de yine birlikte iki kuzeni oynamışlardı.
  • Başrol oyuncusu Chris Evans ve kitap uyarlaması olan dizinin orijinal yazarı William Landay Boston’lıdır. Landay, yazar olmadan önce Massachusetts’te Bölge Savcısı Yardımcısı olarak görev yapmış. Evans’ın Andy Barber karakteri de Landay’ın romanının geçtiği şehir olan Newton’da aynı şekilde bir savcı asistanı.
  • Bu, Jaeden Martell’in adı Jacob olan bir karakteri ikinci kez canlandırışı. İlki Knives Out filmiydi.
  • K. Simmons, hüküm giymiş bir katil olan Billy Barber’ı oynuyor. HBO dizisi olan Oz (1997) projesinde de yine şiddete eğilimli bir mahkumu oynamıştı.
  • Chris Evans da J.K. Simmons da Marvel Sinematik Evreni’nde rol aldılar. J.K. Simmons Spider-Man : Far From Home (Örümcek Adam : Evden Uzakta) filminde Tobey Maguire ve Sam Raimi’li Spider-Man üçlemesinde olduğu gibi J. Jonah Jameson’ı ; Chris Evans ise kendi filmlerinde ve Avengers filmlerinde Kaptan Amerika’yı canlandırdı. Ayrıca her iki oyuncu da başka çizgi roman karakterlerini de oynadı. Evans Fantastik Dörtlü filmlerinde Human Torch, Simmons ise Justice League filminde Komiser Gordon karakterlerine hayat verdiler.

Kaynak : IMDB

Yazı : Doğuş KARABULUT