Böyle Şeyler Var “Zack Snyder’s Justice League”de

 • Tam yaratıcı kontrolü elinde tutmak ve taraftarların Snyder kesintisinden en fazla faydayı elde etmelerini sağlamak için Zack Snyder, Adalet Ligi’ni bitirdiği için ödeme almayı reddetti.
 • Zack Snyder’e göre, bu versiyon Joss Whedon tarafından Justice League’in tiyatro versiyonu için çekilmiş hiçbir kareyi içermiyor.
 • Zack Snyder’ın Justice League’i, Zack Snyder’ın kızı Autumn Snyder’ın (1996 – 2017) anısına adanmıştır. Sonbaharın ölümü Snyder’in Adalet Birliği’nin yapımından istifa etmesinin nedeni: Adalet Birliği (2017).
 • Yönetmenlik kredilerine rağmen, Zack Snyder aslında Justice League: Adalet Birliği’ni (2017) hiç izlememiştir. Bildirildiğine göre, karısı Deborah Snyder ve arkadaşı Christopher Nolan ona “kalbini kıracağı” için onu asla görmemesini tavsiye ettiler.
 • Deborah Snyder ve Zack Snyder tarafından yapılan bir röportajda doğrulandı. Snyder Cut’ta oyuncularla birlikte sadece yaklaşık beş dakikalık yeni çekim eklenmiş sahneler var, ancak dört saatlik filmde 2.000’den fazla yeni görsel efekt çekimi var.
 • Victor Stone / Cyborg, aslında Zack Snyder ve Deborah Snyder tarafından “filmin kalbi” olarak tanımlanmıştı, ancak Joss Whedon, hikayesinin çoğunu tiyatral versiyon için tartışmalı bir şekilde kesti. Arsa bu versiyonda geri yüklendi.
 • Pek çok hayranın ve eleştirmenin filmi Zack Snyder’in vizyonunun yanlış bir temsili olarak gördüğü Justice League: Adalet Birliği’nin (2017) sinemada yayınlanmasından kısa bir süre sonra, #ReleaseTheSnyderCut hashtag’i sosyal medya aracılığıyla popülerlik kazanmaya başladı. olası yönetmen kesimi. “Release The Snyder Cut” hareketi, başlangıcından bu yana geçen yıllar boyunca Warner Bros. yöneticilerinin ilgisini çekmeye ve hatta intiharı önleme ve farkındalıkla ilgili çok sayıda hayır kurumu için para toplamaya yardımcı oldu. Mayıs 2020’de, sanal bir Çelik Adam (2013) izleme partisinin ardından Snyder, Henry Cavill ile birlikte projeyi resmen duyurdu.
 • Zack Snyder’a göre, filmin uçurumun bitmesine rağmen, Warner Bros. aksine karar verene kadar olayları detaylandıracak bir devam filmi olmayacak.
 • Bu, Warner Bros.’un bir yönetmenin kamuoyu baskısı altında yaptığı ilk kesintiyi yayınlaması değil. 1980’de Süpermen 2’nin (1980) piyasaya sürülmesinden sonra benzer bir sorun kuşatıldı. Eleştirmenler, filmin selefinin üstün tonundan yoksun olduğuna inanıyorlardı. Orijinal yönetmen Richard Donner, yapımcılar tarafından kovuldu ve yerine Richard Lester geçti. Lester, filmin hızını büyük ölçüde değiştirdi ve ilk filme kıyasla daha hafif bir tonda yaptı. On yıllar sonra 2004’te, Lois Lane oyuncusu Margot Kidder bir röportajda, Superman II’nin Richard Donner kesiminin var olduğunu söyledi. Bunun ardından, film editörü Michael Thau’nun dikkatini çeken bir hayran dilekçesi başladı. Warner Bros. ile temasa geçti ve Donner kesiminin varlığını kanıtladı. Warner Bros. vizyona yeşil ışık yaktıktan sonra, Thau, Donner’ın katılımı sırasında çektiği görüntüleri yeniden birleştirmek için Stuart Baird ile birlikte çalıştı. Thau ve Baird, Richard Donner’ın kendisinden bazı tavsiyeler aldı. Bu, orijinal Superman (1978) bestecisi John Williams’ın arşivlenmiş kayıtlar yoluyla geri dönüşünü işaret ediyordu. 116 dakika süren (tiyatral versiyonu 127 dakika sürdü) son bölüm Superman II (2006) olarak Kasım 2006’da Superman’den dönüyor (2006) yazının ardından yayınlandı.
 • Ciarán Hinds’in Steppenwolf’u, Zack Snyder’ın istediği gibi bu film için tamamen yeniden tasarlandı. Adalet Birliği: Adalet Birliği’nde (2017) sesi bile sesinden daha korkutucu ve çarpıktır. Weta Digital’den Simeon Duncombe ve Anders Langlands’a göre, filmin Animasyon Süpervizörü ve Görsel Efektler Süpervizörü, Snyder Cut ile esasen Snyder’ın orijinal vizyonuna geri dönüyor, önceden planlanan tüm unsurları yeniden gözden geçiriyorlardı; böylece, yeni bir şey yaratmak yerine orijinal vizyonu geri yüklemek. Bozkurt’un Snyder Cut görünümü, Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016) filminde bile net bir şekilde ima edilmişti.
 • Zack Snyder’a göre, filmin alternatif bir son içeren başka bir siyah-beyaz versiyonu yolda.
 • Zack Snyder’in Justice League’i, Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016) (Ultimate Edition) ve Aquaman (2018) arasındaki süreklilik köprüsünü yeniden şekillendirmesi beklenen Justice League’in orijinal versiyonu olarak kabul ediliyor.
 • Zack Snyder’in Justice League’in (2021) tahmin edilen çalışma süresi, Snyder’ın Vero’ya gönderdiği bir film makarasından “Çalışma Süresi: 214” yazan bir fotoğrafta ima edildiği gibi üç saat otuz dört dakikaydı. Snyder kesimi için resmi çalışma süresi, dört saat iki dakikadır. Justice League’in tiyatro kurgusu: Adalet Birliği (2017) sadece iki saat sürüyor ve Snyder’ın zaten çektiği görüntülerin% 10’undan azını kullanıyor.
 • Bu film, Kara Şövalye Yükseliyor’u (2012) şimdiye kadar yapılmış en uzun DC filmi olarak tahttan indirdi. Kara Şövalye Yükseliyor 165 dakika (2 saat 45 dakika) koştu.
 • Ocak 2019’da Zack Snyder, Amerikan İntiharı Önleme Vakfı’na yardım etmek için gelirlerini bağışlayan kişilere ödül olarak bir T-Shirt çıkardı. Tişört üzerindeki sanat eseri tasarımı, Kabala Hayat Ağacı’nı andırıyor ve aynı zamanda amaçladığı Justice League üçlemesinin nasıl oynanacağına dair şifreli bir harita olduğu söyleniyor. Gömleğin arka yüzünde ünlü edebiyat profesörü Joseph Campbell’ın (Kahramanın Yolculuğunu yazan) “Tüm Tanrılar, tüm Gökler, tüm Cehennemler senin içinizde.”
 • DC Comics’in kötü adamı Darkseid’in sinematik başlangıcı. 2021 aynı zamanda “Forever People” # 1’de (Şubat 1971) çizgi romanlarda ilk kez görünmesinin 50. yıldönümünü kutlar.
 • DC Fandome 2020’de The Snyder Cut’ın dört bölümlük bir mini dizi olacağı doğrulandı. Ancak Ocak 2021’de WarnerMedia, bir mini dizi olarak değil, uzun metrajlı bir film olarak yayınlanacağını bir basın açıklamasında doğruladı.
 • #ReleaseTheSnyderCut, yayınlanmamış bir film için en çok tweetlenen hashtag’di.
 • 1960’lara kadar kullanılan 1.37: 1 “Akademi” en boy oranı formatına yakın, 1.33: 1 (4: 3) “TV” oranında piyasaya sürülecek ilk modern süper kahraman filmi.
 • Dirilişinden sonra kahramanların Süpermen ile dövüştüğü sahnede Flash, Superman-Zod kavgasında öldürülen Metropolis vatandaşları için anıtın sütunlarından birine çarptı. İsimlerden biri de Marvel Comics’te Örümcek Adam’ın amcasının adı olan Ben Parker.
 • 20 Mayıs 2020’de Çelik Adam’ın (2013) canlı izleme partisinin ardından Zack Snyder tarafından onaylandı. Henry Cavill, hayranları tarafından yaklaşık üç yıl süren yoğun kampanyanın ardından Snyder’ın “The Snyder Cut” duyurusunda da kamera karşısına çıktı. ve yıldızlar, gerçekten de 2021’de HBO Max’e geliyordu.
 • Zack Snyder ve onun Justice League’iyle ilgili çevrimiçi canlı bir canlı yakınlaştırma etkinliği olan Justice Con’da ortaya çıkan görüntülerle de teyit edildiği üzere, Superman, Justice League’in bu kesin versiyonunda ikonik siyah kostümünü takıyor. 2017 teatral kesimi için, siyah takım elbisesiyle onu gösteren herhangi bir sahnenin, klasik mavi, kırmızı ve sarıya dijital olarak renk düzeltmesi yapıldı. Bu, son zamanlarda Snyder Cut’ın Henry Cavill’in olması gereken sahnelerde siyah takım elbise içinde hiç görülmediği, Snyder Cut’ın sahne arkası görüntüleri ile çelişiyor, bu da Superman’in her zaman Regeneration Suit’iyle geri dönmesi gerektiğini öne sürüyor. Klasik takım elbisesinin postada ‘sabitlenmesi’ için pratik plan, aynı takım elbiseyle gelmekten ziyade siyah ve gümüş renginde.
 • Neredeyse Iris West’in (Kiersey Clemons) üzerinden geçen kamyonun üzerindeki isim açıkça Gard’ner Fox olarak etiketlenmiş. Gardner Fox, Julius Schwartz ile birlikte Amerika Adalet Birliği çizgi romanlarının kurucu babalarından biridir. Fox ayrıca Golden Age Flash’ı (Jay Garrick) birlikte yarattı.
 • Jesse Eisenberg ana kredilerde görünmesine rağmen, 4 saatlik filmin tamamında 2 dakikadan az performansa sahip.
 • Tiyatro versiyonundan sadece dört yıl sonra yayınlandı.
 • Filmin teaser’ında Leonard Cohen’in “Hallelujah” şarkısı var – ki bu daha önce Snyder tarafından Watchmen (2009) filminde de kullanılmıştı.
 • Joker, “Bir toplumda yaşıyoruz …” sözlerini söyleyen Joker, Joker (2019) filminin vizyona girmesiyle birlikte internette popülerlik kazanan bir mim haline gelince çevrimiçi izleyicilerden büyük bir tepki aldı. Ne yazık ki bu çizgi son filmden kesildi.
 • Batman v Superman sayılmayan DCEU’nun ikinci R dereceli filmi: Adaletin Şafağı (2016) (Ultimate Edition) Yırtıcı Kuşlar’dan (Ve Harley Quinn) (2020) sonra sadece Blu-Ray’de gösterime girdi. Birds of Prey, DCEU’nun 108 dakikalık en kısa filmi. Adalet Birliği (Zack Snyder) (2021) 242 dakika koşuyor.
 • 20 Mayıs 2020’de Zack Snyder, Deborah Snyder ve Henry Cavill’in Çelik Adam’a yaptığı sürpriz ziyaret (2013) Vero’daki Watch Party, Zack Snyder’ın Adalet Ligi’nin 2021’de HBO MAX’ta geleceğini resmen duyurdu.
 • Filmin Batman v Superman’den sadece birkaç hafta sonra gerçekleşeceği ima edilirken, Joss Whedon’un Justice League’deki kesiminin Superman’in ölümünden en az bir yıl sonra gerçekleşeceği ima ediliyor.
 • 2020’lerde yayınlanan en uzun süper kahraman filmi. Ayrıca bu film, şimdiye kadar yapılmış en uzun soluklu süper kahraman filmi olarak Avengers: Endgame’i (2019) geride bıraktı. Endgame yaklaşık 181 dakika sürdü (3 saat 1 dakika).
 • Zack Snyder, post-jenerik sahnesinde Green Lantern görünümünden dolayı filmden neredeyse ayrılıyordu. Warner Bros. başlangıçta Martian Manhunter’ı (Harry Lennix) istedi, ancak Snyder Lantern Kilowog’un görünmesini istedi. Hem stüdyo hem de Snyder daha sonra Martian Manhunter’a yerleşti.
 • Oyuncu kadrosunda 6 Oscar kazanan (Ben Affleck, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Russell Crowe, Jared Leto ve Kevin Costner) ve 4 Oscar adayı (Amy Adams, Willem Dafoe, Jesse Eisenberg ve Diane Lane) yer alıyor.
 • Junkie XL filmin müziklerini besteledi. Adalet Birliği’nin (2017) teatral Adalet Birliği’nin hafif kalpli ve canlandırıcı anlatı ve arka plan puanlarının aksine, filmin daha karanlık ve ciddi anlatımı olarak notalarında kasvetli ama muzaffer bir ton kullandı.
 • Adalet Ligi: Adalet Birliği’ni (2017) yayınlamadan önce Zack Snyder, filmi ev videosu için 35mm film formatında daha büyük 1.85: 1 en boy oranında yayınlamayı amaçlamıştı. Bununla birlikte, projeden ayrıldıktan sonra, Joss Whedon en boy oranını korudu, ancak yeniden çekimleri için dijital Arriflex kameralar kullandı. Snyder’in orijinal versiyonunun HBO Max’te prömiyeri yapılacağı duyurulduğunda, bunun yerine 1.33: 1 en boy oranında yayınlamaya karar verdi, böylece izleyiciler tam kare filmin tadını çıkarabilir ve IMAX sinemalarındaki ile aynı deneyimi yaşayabilir.
 • Wonder Woman’ın Darkseid’i yendikten sonra kahramanların yaşını anlatan hikayesinde, her ırkın güvenliğini sağlamak için bir ana kutusu verildiğini açıklıyor. Amazonları gösterdiklerinde, ana kutuya mor bir ışın gönderdiler ve onu mühürlediler. Mor ışın, ilk sayıdaki Wonder Woman’dan geliyor ancak organik maddeyi iyileştirmek için kullanılıyordu.
 • Zack Snyder DCEU filmlerinin üçünde de önemli bir sahnenin arka planında bir futbol oyununun oynandığı bir sahne var. Çelik Adam’da (2013), Zod’un Dünya’ya yayın yaptığı sahnede bir kolej futbol maçı yaşanıyor. Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016) (Ultimate Edition) filminde, iki polisin Batman markasını İnsan Trafficker markasını araştırmasıyla biten bir başka üniversite futbol maçı var. Adalet Ligi’nde, Victor ‘Vic’ Stone / Cyborg’un bazı harika oyunlar çıkardığı ve oyunu kazandığı başka bir kolej futbol oyununun görüntüleri var.
 • Superman’in tartışmalı üst dudak CGI’si (Henry Cavill) bu filmde yok. Bunun nedeni, Zack Snyder’ın Cavill’in tüm sahnelerini prodüksiyon öncesi ve Cavill’in Paramount’s Mission: Impossible – Fallout’a (2018) olan taahhütlerinden önce filme almasıydı.
 • Tüm oyuncu kadrosunun kariyerinin en uzun filmi olarak işaretler.
 • Snyder Cut, 17 Mart 2021’de Avustralya’daki Melbourne IMAX sinemasında kırmızı halıya özel bir prömiyer yaptı. Zack Snyder, bu seyirci ve single gösterimi için özel bir giriş kaydetti.
 • Justice League’in (2017) ilk fragmanları, Zack Snyder tarafından filme alınan, bu versiyona dahil olan, ancak tiyatral sürümden değiştirilmiş veya tamamen kaldırılmış çekimleri içeriyordu.
 • Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) filminin yapımı tamamlandıktan sonra filmin büyük çoğunluğu neredeyse arka arkaya çekildi. Sonsöz ve bazı ek sahneler Ekim 2020’de çekildi.
 • Billy Crudup, filmde Ezra Miller’ın Barry Allen / The Flash’ın babası Henry Allen olarak görünüyor. Crudup ayrıca Snyder’ın Watchmen uyarlamasında (2009) Dr. Manhattan / Jon Osterman’ı canlandırdı.
 • Tiyatro Adalet Birliği: Adalet Birliği (2017), 1 saat 48 dakika süren Yırtıcı Kuşlar (Ve Muhteşem Harley Quinn) (2020) geçene kadar DCEU’nun en kısa filmi (120 dakika). Yönetmenin Justice League kurgusu, 242 dakikalık çalışma süresiyle DCEU’nun en büyük filmi. Ayrıca bu Zack Snyder’ın en büyük filmi olacak. Önceki en büyük filmi, 215 dakika (3 saat 35 dakika) süren Watchmen (2009) (Ultimate Cut) idi.
 • Zack Snyder, filmin Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) filminden nispeten daha hafif bir tona sahip olmasını öngörmüştü. Eleştirmenlerin filmin alenen karanlık ve kıvrımlı tonunu eleştirdiği BvS’nin tepkisi nedeniyle Justice League’in ruh halini hafifletmeyi seçti.
 • Zack Snyder’ın yönettiği DCEU filmlerinin her birinin farklı bir görüntü yönetmeni vardı. Çelik Adam (2013) Amir Mokri’ye sahipti; Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016) Larry Fong’a sahipti; ve Justice League: Adalet Birliği’nde (2017) Fabian Wagner vardı.
 • Snyder Cut’ı tanıtmak için verdiği bir röportajda Zack Snyder, “Filme dikkatlice bakarsanız, Lois Lane’de atılan gazetenin manşetine benzer şekilde çekim yaparken duygusal durumumu tanımlayan Paskalya yumurtaları var. Amy Adams) ayaklar … Onun ne dediğini söylemeyeceğim (gülüyor). Ama bunu okur ve Google’da ararsanız, süreçte nerede olduğumu öğrenirsiniz. ” Bu aynı zamanda Bruce Wayne’in (Ben Affleck) Barry Allen’ı (Ezra Miller) işe almasının genişletilmiş bir sahnesinde de açıkça görülüyor ve onları “Yalnız değilsiniz” yazan bir afsp.org ilan panosunun önünden geçerken gösteriyor. Snyder’in 2017’de prodüksiyondan çıkışı, kızı Sonbahar’ın vefatından sonra hızlandı.
 • Willem Defoe ve JK Simmons ikinci film ortak çalışması. Her ikisi de Örümcek Adam’da (2002) rol aldı.
 • Superman II: The Richard Donner Cut’dan (2006) sonra Warner Bros. tarafından hayran baskısı altında yayınlanan bir süper kahraman filminin ikinci yönetmen kesimi.
 • Nükleer katliam sonrası Terminatör 2: Mahşer Günü (1991) girişinde olduğu gibi sallanan yaylı bir at var. Sonra Joe Morton gelir. Morton, Terminator 2’de Miles Bennett Dyson’ı canlandırdı.
 • Bozkurt ile Parademonları ve Adalet Birliği arasındaki iki kavga, terk edilmiş yeraltı tesisleri veya hayalet kasabalar gibi terk edilmiş veya izole yerlerde gerçekleşir. Bunun nedeni, Zack Snyder’in Man of Steel (2013) ve Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) filmlerinde yaşananlara verilen son savaş sahnelerinde sivil kayıpları umursamadığı için hayranlarından eleştiri almasıydı. Böylece Snyder, Lig ve Bozkurt arasındaki iki yüzleşmeyi iki ıssız yerde, en az sivil kayıpla veya hiç olmadan kurdu.
 • 2017 tiyatro gösterimini yöneten ve reshot materyalinin yazarı ve yönetmeni olarak yöneten hem Zack Snyder hem de Joss Whedon, Michael Bay ile üniversiteye gittiler. Whedon, Bay ile aynı zamanda Wesleyan Üniversitesi’ne katıldı ve Snyder, Bay ile aynı zamanda Kaliforniya’daki Art Center School of Design’a katıldı.
 • Barry Allen’ın bir asker olarak kendini göstermeye çalışmasından önceki sahnede Batman, Gotham Şehri’ne bakan bir çatıya tünemiş olarak görülüyor. O anda çalan müzik, Batman Başlıyor (2005) benzer bir sahnede çalan temanın aynısıdır.
 • Zack Snyder’ın cinsellik içermeyen ilk orijinal R-dereceli filmi.
 • Avengers: Endgame (2019) yönetmenleri Anthony ve Joe Russo, filmin HBO Max’teki ilk gösteriminin ardından Zack Snyder’ı Twitter’da tebrik etti. Zack Snyder’ın Justice League’i (2021), Avengers: Endgame’i tahttan indirerek gelmiş geçmiş en uzun soluklu süper kahraman filmi oldu.
 • Şu anda Rotten Tomatoes’da 2017 tiyatro versiyonunun% 40 çürümüş derecesine kıyasla% 73 onay eleştirmenleri derecelendirmesine sahip.
 • Son dövüş sekansı, teatral kesimden en az iki kat daha uzun sürer.
 • Filmin vizyona girmesinden sonra hayranlar, orijinal filmin yedek yönetmeni Joss Whedon’a atıfta bulunarak 2017 tiyatro versiyonunu “Josstice League” veya “Whedon cut” olarak yeniden yayınladılar.
 • Darkseid’i canlandıran Ray Porter, yine Warner Bros. tarafından dağıtılan Korkuluk (2000) adlı animasyon filmde kötü adam Kont Grisham’ı seslendirdi.
 • Film, Batman v Superman: Dawn of Justice – The Ultimate Edition (2016) ve Aquaman (2018) arasında köprü kuruyor.
 • Zack Snyder’ın son süper kahraman filmi, bir sonraki duyuruya kadar.
 • Filmin iyileştirilmiş alımına rağmen, tiyatro versiyonu gibi DCEU’da kural dışı kabul ediliyor.
 • Zack Snyder: Zack Snyder, Lois Lane’in (Amy Adams) filmin başlarında ziyaret ettiği kahve dükkanının arka planında belirir.
 • Sonsözde Silas Stone’a yardım eden bilim adamının nanoteknoloji uzmanı Dr. Ryan Choi olduğunu öğrendik. Ryan Choi, çizgi romanlarda The Atom olmaya devam ediyor.
 • Cyborg’un mezar kazdığı mezarlığın arkasında görülen melek heykeli, daha önce Zack Snyder tarafından yönetilen bir film olan Watchmen’de (2009) Komedyen’in cenaze sahnesinde görülen heykelin aynısı.
 • DC Comics’te Amerika Adalet Ligi’nin yedi orijinal üyesinden biri olan J’onn J’onnz / Martian Manhunter’ın sinematik çıkışı. Harry Lennix, Ekim 2019’a kadar Calvin Swanwick’in gerçek kimliğinden habersizdi; Zack Snyder, Lois Lane’i ziyaret ettikten sonra “Martha Kent” in “Swanwick” e geçişini gösteren bir storyboard gösterene kadar.
 • Barry, Süpermen’i mezardan çıkarırken Diana’dan “Harika Kadın” olarak bahseder. Bir DCEU filminde bu isim ilk kez konuşuluyor.
 • Yapımcı Deborah Snyder’e göre, Ezra Miller, Fantastic Beasts and Where to Find Them 3 (2022) çekimleri sırasında ek çekimlerini çekti ve Zoom aracılığıyla Zack Snyder tarafından yönetildi. Ben Affleck ve Jared Leto, ek Batman-Joker sahnelerini ayrı ayrı filme aldı.
 • Filmdeki hayalet kasaba, Çernobil Nükleer Santrali’ne ev sahipliği yapan Ukrayna’nın Pripyat kentine dayanıyor. 14 Nisan 1986’da, santral bir kaza sonucu patladı ve Çernobil şehri ve en yakın komşusu Pripyat arasında asırlık nükleer radyasyon saldı. Halen Çernobil’de bir avuç aile yaşasa da, Pripyat 1986’dan beri tamamen terk edilmiş durumda.
 • Filmin sonundaki plakete göre, Arkham Asylum, Arkham’ın ilk kez DC çizgi romanlarında (özellikle Batman # 258) göründüğü yıl olan 1974’te inşa edildi.
 • Clark’ın Regeneration Suit’i yaptığı sahnede, her iki babasının da (Jonathan Kent ve Jor-El) onunla konuştuğunu duyar ve ikisi tarafından kaydedilen Çelik Adam’da (2013) olmayan yeni replikler vardır. ) veya Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016).
 • Zack Snyder aslında Knightmare Batman ve Joker karşılaşma sahnesini kendi evinde çekmek istiyordu.
 • Bu film için geri dönen ve aynı zamanda Rick Ross’un ve Skrillex’in “Purple Lamborghini” nin müzik videosundaki rolünü yeniden canlandıran Jared Leto, Cesar Romero’dan sonra Joker’i birden fazla kez canlı aksiyonda canlandıran diğer tek aktör.
 • Cameo: The Green Lantern Corps’un iki üyesi film sırasında kamera hücresine sahipler; Dünya’yı Uxas’tan (The Young Darkseid) korumaya yardımcı olan Yalan Gür’e ek olarak, Yeşil Fener eğitim hocası olarak da bilinen Kilowog’a benzeyen Yeşil Fener’in gövdesi, Cyborg’un Süpermen’i yeniden canlandırırken vizyonları sırasında görülebilir.
 • Dirilen Süpermen nihayet kostümünün siyah versiyonuyla ortaya çıkıyor. Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016), “Ölüm “‘ü tasvir etmeden önce, çizgi romanlardan” Ölüm “ve” Süpermen’in Dönüşü “öykülerinin yaklaşık yirmi yıl boyunca canlı aksiyon bir Süpermen filmine uyarlanması planlanmıştı. Tim Burton’ın “Superman Lives” filminde yeniden dirilmiş bir Superman the black suit (resmi adı Regeneration Suit) olacaktı ve Justice League: Adalet Birliği (2017) ‘den düştü.
 • Barry Allen ile tanışma sırasında bir sosisli sandviç arabasına bir kamyon çarptı. Bu kamyonun yan tarafında Gard’ner Fox yazıyordu. Gardner Fox, The Flash dahil birçok DC karakterinin ortak yaratıcısıdır. Vurulan sosisli arabası ayrıca Granny Goodness Tube Steaks diyor. Büyükanne İyilik, Darkseid’in sadık generallerinden biridir ve Adalet Ligi Bozkır Kurt’u yendiğinde Darkseid’in yanında dururken görülebilir.
 • Zack Snyder tarafından filme alınan, 2017 tiyatro versiyonuna tamamen dahil edilen tek sahne, Batman’in Flash’ı işe aldığı sahneydi. Snyder, filmin tonunu biraz hafifletmek için esprili sahneyi ekledi. Ancak, yedek yönetmen Joss Whedon sahneyi o kadar beğendi ki, bu sekansı Barry’nin meşhur “Brunch monoloğu” ile sona erdirdi.
 • Silas Stone (Joe Morton), elinde bir fünye tutarken ölür ve Ana Kutuyu işaretlemek için kendini feda eder. Ölüm sahnesi, Miles Dyson’ın Terminator 2: Mahşer Günü’nde (1991), Sarah ve John Connor’ı kurtarmak için kendisini feda ederken Cyberdyne binasını havaya uçurduğu Terminatör 2: Mahşer Günü’ndeki (1991) ölümüne benziyor. Morton, bu filmde ünlü Miles Dyson’ı canlandırdı.
 • Kahramanların Birinci Çağında Darkseid ile Dünya’nın ilk savunucuları arasındaki savaş sırasında, Zeus’un (Sergi Constance) Dünya’yı savunduğu açıkça görülmektedir. Zack Snyder’ın Warner Bros, 300 Spartalı (2006) ile oynadığı ilk filminden Gerard Butler’ın Kral Leonidas’ına çarpıcı bir benzerlik gösteriyor.

Kaynak: IMDB

Yazı: Aslınur Doğan

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir