Böyle Şeyler Var “Malcolm & Marie”de

  • Amerika Birleşik Devletleri’ndeki COVID-19 salgını sırasında yazılan, yönetilen ve tamamlanan ilk filmlerden biri.
  • John David Washington (35) ve Zendaya (23) arasındaki 12 yıllık yaş farkı bazı tartışmalara neden oldu. Zendaya, insanların kendisini bir yetişkin olarak görmeye “hazır olmadığını” söyleyerek eleştiriyi reddetti.
  • Film, 17 Haziran 2020 ile 2 Temmuz 2020 tarihleri ​​arasındA COVID-19 salgını sırasında, Amerika Yazarlar Birliği, Amerika Yönetmenler Birliği ve Ekran Oyuncuları Birliği – Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu’nun onayı ile çekildi. Çekim, oyuncuların ve ekibin güvenli bir ortamda çalışmasını sağlamak için katı COVID-19 güvenlik protokollerini izledi.
  • Malcolm, “bir sonraki Spike Lee” olduğunu söyleyen bir eleştirmene defalarca atıfta bulunur. Malcolm’u oynayan John David Washington, Lee ile “Malcolm X” (1992) ve “BlacKkKlansman” (2018) filmlerinde birlikte çalıştı.
  • John David Washington, Malcolm adlı bir karakteri canlandırıyor. Bu ismin hayatında bir önemi var. Babası Denzel Washington, “Malcolm X” filminde (John David Washington da bu filmde oynuyor) “Malcolm X” karakterini oynadı. Babasının yukarıda belirtilen rolünden dolayı, Malcolm adını taşıyan bir erkek kardeşi var.

Yazı: İnci Ece Akyalçın