İstanbul Modern Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz

İSTANBUL MODERN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRETSİZ

İstanbul’un önemli kültür, sanat, sergi mekanlarından olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, koronavirüs salgını sürecinde zor şartlar altında mücadele veren sağlık emekçilerine vefa niteliğinde bir karar aldı. Salı günleri 18-25 yaş arası gençlere, perşembe günleri ise Türkiye’de ikamet eden herkese ücretsiz olan İstanbul Modern, kapılarını bu kez sağlık emekçilerine ücretsiz olarak açıyor.

Aylardır özveriyle çalışan sağlık çalışanları müzenin kapalı olduğu pazartesi hariç her gün İstanbul Modern’de sanat molası verebilecek. Sağlık Bakanlığı, üniversiteler, devlet hastaneleri ve özel hastanelerde çalışan sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri personeli, gişede “Sağlık Çalışanı Kimliği” beyan ederek müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilecek. Uygulama yıl sonuna kadar devam edecek.

Kontrollü sosyal hayat bağlamında yeniden fiziksel olarak ziyarete açılan İstanbul Modern’de kalıcı koleksiyon eserlerinin yanı sıra, “Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar”, “Lütfi Özkök: Portreler” ve “Pandemi Günlerinde Fotoğraf” başlıklı 3 sergi de pandemi koşullarına uygun biçimde ziyaretçilerini bekliyor.

Ziyaretçiler, yoğunluk durumuna göre düzenlenen gişede bilet satışı yöntemi yanında, çevrimiçi rezervasyon sistemiyle saat aralığı seçerek de ziyaretlerini planlayabilecek.

Müzenin ana mekanının Galataport şantiyesi nedeniyle kapalı olması nedeniyle geçen seneden beri Beyoğlu’ndaki geçici mekanında hizmet verdiğini de hatırlatmakta fayda var.

Kaynak: İstanbul Modern

Yazan: Burak Orhan